loading.gif
mobile-banner-bg

‘’5 Milyonu Bulan Hane Kapısını Çalacağız’’

‘’5 Milyonu Bulan Hane Kapısını Çalacağız’’
26 Şubat 2024 - Pazartesi

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe,’’ Biz 31 Mart'a kadar 5 milyonu bulan hane kapısını çalacağız. Teşkilatımız bu hafta da sahada. 31 Mart her pazar hanelerimizi ziyaret edeceğiz. Bu hafta da 500 bin hanemizi ziyaret edeceğiz.’’ dedi.

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, Ülke TV’ de Mustafa Yıldız’ın sunduğu Arka Plan Programının konuğu oldu. Yerel seçim çalışmaları hakkında bilgiler veren İl Başkanımız Kabaktepe, Büyük İstanbul Mitinginin seçimden önceki pazar günü yapılabileceğini belirtti.

"5 MİLYONU BULAN HANE KAPISINI ÇALACAĞIZ"

Çalışmalar gayet iyi gidiyor. Tüm paydaşlarımızla birlikte sahadayız. Ev ziyaretleri devam ediyor. İstanbulumuzda iş yerleriyle birlikte 7 buçuk milyon kapı var. İlk hedefimiz hane kapılarını çalmak. Biz 31 Mart'a kadar 5 milyonu bulan hane kapısını çalacağız. Teşkikatımız bu hafta da sahada. 31 Mart her pazar hanelerimizi ziyaret edeceğiz. Bu hafta da 500 bin hanemizi ziyaret edeceğiz.

"BU HEYECANI HEP BERABER TAŞIYORUZ"

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, ’Heyecanlıyım, ilk günde bunu söylemiştim. Hakikaten artık seçim arifesinde değiliz artık seçimin içindeyiz. Heyecanımın nedeni İstanbullu hemşehrilerimiz AK Partimize, Murat Kurum Bey'e İstanbul'u yönetime fırsatını verecekler. Bu beni heyecanlandırıyor. İstanbul'a yeniden hizmet etme fırsatı milletimiz tarafından Murat Kurum Bey'e, AK Partimizin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayımıza verilecek.’’ diye konuştu.

İl Başkanımız Kabaktepe sözlerine şöyle devam etti;

Teşkilatımız tüm unsurlarıyla beraber mahalle başkanlarımız, mahalledeki kadın gençlik kolları başkanlarımız, ilçe teşkilatlarımız, meclis üyelerimiz tüm paydaşlar, bileşenler herkes heyecanlı, coşkulu, huzurlu. Herkes bu coşku, heyecan içerisinde ilçelerde, mahallelerde, sokaklarda hemşehrileriyle buluşarak AK Parti 2024 seçimlerinde Murat Kurum İBB'nin başkanı olacak, İstanbul'un yıldızı yeniden parlayacak. Sayın İmamoğlu'nun kaybettirdiği yılları tekrar kazanacağız. İstanbul'a tekrar kazandıracağız. Buna teşkilatımız inanıyor. Yekvücut halinde coşku ve huzurlu bir şekilde sahada da çalışıyorlar.

Bu şevk, huzur, aşk AK Parti'nin 20 yıllık süreç içerisinde yapıp ettiklerinin getirdiği bir durum bu. Biz İstanbul'a çok şey kazandırdık. Türkiye'mize çok şey kazandırdık. Bazıları gibi konuşmak için metinleri tekrarlamıyoruz. Eser ve hizmet etmek bizi heyecanlandırıyor. Millete hizmet etme coşkusu bize zevk veriyor.

"AKILDA KALACAK BİR TANE PROJESİ VAR MI?"

Ben soruyorum. 5 yıllık süre içerisinde Sayın İmamoğlu'nun 10 sene sonrada anılacak 'Ya ne güzel iş yaptılar' denilecek akılda kalan bir tane projesi var mı? Bunu seçmen ayırt etmeden soruyorum. İstanbul'da marka proje olarak anılacak bir proje var mı?

Yanılmıyorsam 20'nin üzerinde AK Parti döneminde başlamış büyük projeyi unutturan bir CHP'li İBB yönetiminden bahsediyoruz. İptal eden, metronun üzerine taş döken, levazım tüneli bana ne lazım diyerek kapatan bir İmamoğlu'ndan bahsediyoruz. İstanbul'u yaşanmaz hale götüren bir süreç yürütüyor şu anda CHP'li İBB yönetimi. Levazım tüneli bana ne lazım diyor? 'Efendim günde 70 bin aracın geçeceği tüneli niye yapalım ki?' E, İstanbul'da yılda 300 bin araç trafiğe katılıyor. İstanbul'un nüfusu 15 milyon küsürdü, şimdi de 15 milyon küsürlerden bahsediyoruz. Bu süre içerisinde İstanbul'un trafiğinde nüfus neredeyse aynı durduğu halde trafiği rahatlatamamışsanız, metroyu, metrobüsü rahatlatamamışsanız tabiri caizse bunun 'raydan çıkartmışsanız' bunun hesabını 31 Mart'ta insanlarımız soracaktır. Neden? Çünkü raydan çıkmış İstanbul rayına girecek 31 Mart'ta. Bunun heyecanını yaşıyoruz.

"ÖZDE Mİ SÖZDE Mİ ADAYSINIZ?"

"16.55'e kadar bekletiyorsanız bir planınız var demektir" diyen Kabaktepe, "Planınızın ne olduğunu, biz tahmin edebiliriz. Diğer parti veriyor iki kişiyi boş bırakıyor. DEM'in geri çektiği adaylıklarda var İstanbul'da. 16.55'te müracaat edip, bugün geri çektiği ilçeler var. 22 ilçenin haricinde de geri çektikleri var" dedi.

İl Başkanımız Kabaktepe şu ifadeleri kullandı;

"Kent uzlaşısı diyerek, yapıp ettiklerini perdelemeye çalışıyorlar. Açık olun, net olun. Türkiye'de, AK Parti siyasetin tam göbeğinde, özgürlükleri herkes için olmasını isteyen bir parti. Ama AK Parti'nin, şiddetle terörle bir kırmızı çizgisi var. Hiçbir siyasi aktörün, hiçbir sivil toplum kuruluşunun karşısındaki vesayetini kaldıran AK Parti'dir. Şimdi bu yüzde 8'e partinize sahip çıkmak için mi aday oluyorsunuz yoksa Kent Uzlaşısı adı altında bir takım ittifakları ve planları göstermemek için “Özde mi sözde mi adaysınız?"