loading.gif
mobile-banner-bg

Başkan

Rüstem TÜYSÜZ
Rüstem TÜYSÜZ
AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı

1976 İstanbul-Fatih doğumlu olan Rüstem Tüysüz aslen Sinoplu’dur. Uzun yıllardır Bağcılar'da ikamet etmektedir. 2001 yılında işletme Fakültesinden Mezun olduktan sonra 2015 yılında yüksek lisans eğitimini Sabahattin Zaim Üniversitenin Uluslararası Finans ve Katılım Bankacılığı bölümünde tamamladı. 2004 yılında çalışma hayatına atılan Tüysüz kendi kurmuş olduğu firmasında yönetici olarak çalışmaktadır.

2004-2020 yılları arasında Bağcılar Sinoplular Derneği, Sinop Dernekler Federasyonu, GASAM, Muhammediye İlim Ve İrfan Vakfı, Sinop Eğitim Vakfı, PAMDER, TÜMER, İGİAD, Bağcılar Sinop Durağanlılar Derneği, İstanbul Sinop Spor Kulübü, ÜNIFIGHT, Bağcılar Kaymakamlığı ve Hakem Heyeti gibi birçok STK da yönetici olarak aktif faaliyetlerde bulunmuştur.

2011-2020 yıllarında AK Parti yönetiminde Eğitim komisyon Başkanı olarak göreve başlayan Tüysüz, Ekonomi işler Birim Başkanlığı ve Yerel yönetimler Birim Başkanlığı görevlerini de ifa etmiştir. 26 Ocak 2021 tarihinde yapılan Bağcılar 7. Olağan İlçe Kongresi'nde ilçe başkanlığı görevine geçildi.

Evli ve 3 çocuk babası olan Tüysüz, İngilizce ve Arapça bilmektedir.